TDK Corporation UF1815SG-151Y2R2-01
UF1815SG-151Y2R2-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF1815SG-151Y2R2-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 150UH 2.2A VERTICAL
Datasheet Download
UF1815SG-151Y2R2-01.pdf
Availability of UF1815SG-151Y2R2-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UF1815SG-151Y2R2-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF1815SG-151Y2R2-01
Internal Part NumberEIS-UF1815SG-151Y2R2-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesUF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance150µH
Current2.2A
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.669" W (18.00mm x 17.00mm)
Height (Max)0.610" (15.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF1815SG-151Y2R2-01
Related LinksUF1815SG-, UF1815SG-151Y2R2-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF1815SG-151Y2R2-01 Details Description
Related parts for UF1815SG-151Y2R2-01
RES 34 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG TRPL BCK/LINEAR 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 3.3V datasheet.pdf
2POS LSA-PLUG MODULE 5VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINI50 CONN RCPT 12CKT NB NP BLK datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.5A SOD57 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D R/10 datasheet.pdf
RES 180 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf