TDK Corporation UF2327S4-442Y1R3-01
UF2327S4-442Y1R3-01 picture photo
Mfg. Part Number
UF2327S4-442Y1R3-01
Brief Description
FILTER LINE 4.4MH 1.3A VERTICAL
Datasheet Download
UF2327S4-442Y1R3-01.pdf
Availability of UF2327S4-442Y1R3-01
QUANTITY
UF2327S4-442Y1R3-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of UF2327S4-442Y1R3-01
Internal Part NumberEIS-UF2327S4-442Y1R3-01
Number of Lines2
Inductance4.4mH
Current1.3A
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.906" L x 0.748" W (23.00mm x 19.00mm)
Height (Max)1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UF2327S4-442Y1R3-01
Related LinksUF2327S4-, UF2327S4-442Y1R3-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
UF2327S4-442Y1R3-01 Details Description
Related parts for UF2327S4-442Y1R3-01
IC REG LDO 12V 0.5A PPAK datasheet.pdf
HEATSHRNK POLY Q2F 5/8" BLK 200' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC LOW RS-232 DRVR/REC 20-SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 35A 1.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
RES 510 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP FILM 1.8 NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf