Murata Electronics North America UHE-5/5000-Q12
UHE-5/5000-Q12 picture photo
Mfg. Part Number
UHE-5/5000-Q12
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
UHE-5/5000-Q12.pdf
Availability of UHE-5/5000-Q12
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UHE-5/5000-Q12 Order Process
Ship out your order
Specifications of UHE-5/5000-Q12
Internal Part NumberEIS-UHE-5/5000-Q12
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship UHE-5/5000-Q12 today.
SeriesUHE-5/50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-UHE-5/5000-Q12
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksUHE-5/5, UHE-5/5000-Q12 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
UHE-5/5000-Q12 Details Description
Related parts for UHE-5/5000-Q12
TRANS NPN 80V 1.2A SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 40MHZ 24-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KEYPAD BUTTON datasheet.pdf
IC EEPROM 1K 8SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCO WIDEBAND 24SMD datasheet.pdf
CLIP MICRO ALLIGATOR MARINE 5A datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
BEVEL 6.00MM datasheet.pdf