3M UHM-S125B3-5AP1-KR
UHM-S125B3-5AP1-KR picture photo
Mfg. Part Number
UHM-S125B3-5AP1-KR
Brief Description
CONN SOCKET 125POS UHM R/A 5ROW
Datasheet Download
UHM-S125B3-5AP1-KR.pdf
Availability of UHM-S125B3-5AP1-KR
QUANTITY
UHM-S125B3-5AP1-KR Order Process
Ship out your order
Specifications of UHM-S125B3-5AP1-KR
Internal Part NumberEIS-UHM-S125B3-5AP1-KR
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleB 25
Number of Positions125
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UHM-S125B3-5AP1-KR
Related LinksUHM-S125B, UHM-S125B3-5AP1-KR Datasheet, 3M Distributor
UHM-S125B3-5AP1-KR Details Description
Related parts for UHM-S125B3-5AP1-KR
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2A 115 MOHM SMD datasheet.pdf