3M UHM-S125B3-5AP1-TG30
UHM-S125B3-5AP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
UHM-S125B3-5AP1-TG30
Brief Description
CONN SOCKET 125POS UHM TYPE B
Datasheet Download
UHM-S125B3-5AP1-TG30.pdf
Availability of UHM-S125B3-5AP1-TG30
QUANTITY
UHM-S125B3-5AP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of UHM-S125B3-5AP1-TG30
Internal Part NumberEIS-UHM-S125B3-5AP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training Modules3M™ Ultra Hard Metric (UHM) Connector
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Connector StyleB 25
Number of Positions125
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UHM-S125B3-5AP1-TG30
Related LinksUHM-S125B3, UHM-S125B3-5AP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
UHM-S125B3-5AP1-TG30 Details Description
Related parts for UHM-S125B3-5AP1-TG30
CONN COVER BACK 30POS MT .100 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 13W datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
IDC BOX HEADER 0.079" 20POS datasheet.pdf
PUNCHDOWN TOOL W/110 BLADE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf