Nichicon UMA1A220MDD1TE
UMA1A220MDD1TE picture photo
Mfg. Part Number
UMA1A220MDD1TE
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL
Datasheet Download
UMA1A220MDD1TE.pdf
Availability of UMA1A220MDD1TE
QUANTITY
UMA1A220MDD1TE Order Process
Ship out your order
Specifications of UMA1A220MDD1TE
Internal Part NumberEIS-UMA1A220MDD1TE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesMA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
TypePolar
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current33mA
Impedance-
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMA1A220MDD1TE
Related LinksUMA1A22, UMA1A220MDD1TE Datasheet, Nichicon Distributor
UMA1A220MDD1TE Details Description
Related parts for UMA1A220MDD1TE
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 18A SOT426 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 100MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
IC DSC 32BIT 48KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5-15V 38W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf