Taiyo Yuden UMK063BJ332KP-F
UMK063BJ332KP-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK063BJ332KP-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X5R 0201
Datasheet Download
UMK063BJ332KP-F.pdf
Availability of UMK063BJ332KP-F
QUANTITY
UMK063BJ332KP-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK063BJ332KP-F
Internal Part NumberEIS-UMK063BJ332KP-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK063BJ332KP-F
Related LinksUMK063B, UMK063BJ332KP-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK063BJ332KP-F Details Description
Related parts for UMK063BJ332KP-F
CONN HEADER 24POS VERT GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 3A 120V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK SP3T GOLD R/A PC datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RS-485 CONNECTION datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .203M 39POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT SKT datasheet.pdf