Abracon Corporation ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2 picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2.pdf
Availability of ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
QUANTITY
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package250
TypeVCTCXO
Frequency50MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±2ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
Related LinksASGTX-D-50., ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2 Details Description
Related parts for ASGTX-D-50.000MHZ-2-T2
CAP ALUM 3.3UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER LVPECL 48-TSSOP datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
TRANSCEIVER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf