Taiyo Yuden UMK063CG470JT-F
UMK063CG470JT-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK063CG470JT-F
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
UMK063CG470JT-F.pdf
Availability of UMK063CG470JT-F
QUANTITY
UMK063CG470JT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK063CG470JT-F
Internal Part NumberEIS-UMK063CG470JT-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK063CG470JT-F
Related LinksUMK063C, UMK063CG470JT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK063CG470JT-F Details Description
Related parts for UMK063CG470JT-F
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
REGULATOR 1.0V 11A 12VIN HORZ datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM VERT AU 2POS datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM CTLR AC-DC CURR 8VSSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC MCU 8051 8KB QSOP24 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf