Taiyo Yuden UMK063CH101JT-F
UMK063CH101JT-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK063CH101JT-F
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 50V CH 0201
Datasheet Download
UMK063CH101JT-F.pdf
Availability of UMK063CH101JT-F
QUANTITY
UMK063CH101JT-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK063CH101JT-F
Internal Part NumberEIS-UMK063CH101JT-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK063CH101JT-F
Related LinksUMK063C, UMK063CH101JT-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK063CH101JT-F Details Description
Related parts for UMK063CH101JT-F
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 1425V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 63.4OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 220PS .050" SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V Y5V 1206 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf