Taiyo Yuden UMK105BJ102MV-F
UMK105BJ102MV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ102MV-F
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ102MV-F.pdf
Availability of UMK105BJ102MV-F
QUANTITY
UMK105BJ102MV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ102MV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ102MV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105BJ102MV-F
Related LinksUMK105B, UMK105BJ102MV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105BJ102MV-F Details Description
Related parts for UMK105BJ102MV-F
FERRULE WIRE RED 16AWG 500PC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.25A 50V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 ALUMINUM 20MM datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MOSFET GATE DVR TINY 7A 6-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf
CRYSTAL 20.00 MHZ 18.0 PF 250 T/ datasheet.pdf