Taiyo Yuden UMK105BJ332KV-F
UMK105BJ332KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105BJ332KV-F
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X5R 0402
Datasheet Download
UMK105BJ332KV-F.pdf
Availability of UMK105BJ332KV-F
QUANTITY
UMK105BJ332KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105BJ332KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105BJ332KV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105BJ332KV-F
Related LinksUMK105B, UMK105BJ332KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105BJ332KV-F Details Description
Related parts for UMK105BJ332KV-F
CONN FFC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 38POS RACK & PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V X2-DFN1006-3 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf