Taiyo Yuden UMK105CG080DW-F
UMK105CG080DW-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG080DW-F
Brief Description
CAP CER 8PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG080DW-F.pdf
Availability of UMK105CG080DW-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK105CG080DW-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG080DW-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG080DW-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG080DW-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG080DW-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG080DW-F Details Description
Related parts for UMK105CG080DW-F
RES 392 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE ISDN-S 1CT:2.5CT 30MH T/H datasheet.pdf
RES 34.8 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 640 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 698 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC SBC HIGH SPD CAN 3.3V 32SOIC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V X6S 0204 datasheet.pdf