Taiyo Yuden UMK105CG090DVHF
UMK105CG090DVHF picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG090DVHF
Brief Description
CAP CER 9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG090DVHF.pdf
Availability of UMK105CG090DVHF
QUANTITY
UMK105CG090DVHF Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG090DVHF
Internal Part NumberEIS-UMK105CG090DVHF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG090DVHF
Related LinksUMK105C, UMK105CG090DVHF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG090DVHF Details Description
Related parts for UMK105CG090DVHF
IC DCT PA/LNA 20QFN datasheet.pdf
LABEL TT POLY WHT 3.25 X 0.50" datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 4A SOT-223 datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 137 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II CLIP 14CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE .050 90POS DR TH datasheet.pdf