Taiyo Yuden UMK105CG100DVHF
UMK105CG100DVHF picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG100DVHF
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG100DVHF.pdf
Availability of UMK105CG100DVHF
QUANTITY
UMK105CG100DVHF Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG100DVHF
Internal Part NumberEIS-UMK105CG100DVHF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG100DVHF
Related LinksUMK105C, UMK105CG100DVHF Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG100DVHF Details Description
Related parts for UMK105CG100DVHF
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 110MHZ DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A TO-220-3 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf