Linear LT3015ET-15#PBF
LT3015ET-15#PBF picture photo
Mfg. Part Number
LT3015ET-15#PBF
Brief Description
IC REG LDO -15V 1.5A TO220-5
Datasheet Download
LT3015ET-15#PBF.pdf
Availability of LT3015ET-15#PBF
QUANTITY
LT3015ET-15#PBF Order Process
Ship out your order
Specifications of LT3015ET-15#PBF
Internal Part NumberEIS-LT3015ET-15#PBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLT3015 1.5A Low Noise Negative LDO
Featured ProductLDO Linear Regulators
Standard Package50
Series-
PackagingTube
Regulator TopologyNegative Fixed
Voltage - Output-15V
Current - Output1.5A
Voltage - Dropout (Typical)0.41V @ 1.5A
Number of Regulators1
Voltage - InputDown to -30V
Current - Limit (Min)1.7A
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-5 Formed Leads
Supplier Device PackageTO-220-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LT3015ET-15#PBF
Related LinksLT3015E, LT3015ET-15#PBF Datasheet, Linear Distributor
LT3015ET-15#PBF Details Description
Related parts for LT3015ET-15#PBF
CONN PLUG 18POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
SOFTWARE CW BLD SPT MPC5XX datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 28QFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CAP FILM 510PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf