Taiyo Yuden UMK105CG330KV-F
UMK105CG330KV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG330KV-F
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG330KV-F.pdf
Availability of UMK105CG330KV-F
QUANTITY
UMK105CG330KV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG330KV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG330KV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG330KV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG330KV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG330KV-F Details Description
Related parts for UMK105CG330KV-F
RES ARRAY 7 RES 1K OHM 8SIP datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 12POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf