Taiyo Yuden UMK105CG4R7CW-F
UMK105CG4R7CW-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG4R7CW-F
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG4R7CW-F.pdf
Availability of UMK105CG4R7CW-F
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK105CG4R7CW-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG4R7CW-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG4R7CW-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLUMK105CG050C(W,V)-F 13/Oct/2011
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG4R7CW-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG4R7CW-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG4R7CW-F Details Description
Related parts for UMK105CG4R7CW-F
IC RTD SIGNAL COND HYBRID 38-DIP datasheet.pdf
IC SYNC SEPARATOR HD/SD 8-SOIC datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC RED datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT5.00/24/90G 3.2SN BK datasheet.pdf
RES SMD 60K OHM 0.5% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 325FCS datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 SKT J/N RE datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf