Taiyo Yuden UMK105CG6R8BV-F
UMK105CG6R8BV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CG6R8BV-F
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
UMK105CG6R8BV-F.pdf
Availability of UMK105CG6R8BV-F
QUANTITY
UMK105CG6R8BV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CG6R8BV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CG6R8BV-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CG6R8BV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CG6R8BV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CG6R8BV-F Details Description
Related parts for UMK105CG6R8BV-F
RES SMD 51K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 250MW TO236AB datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 36POS 3A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 7 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf