Taiyo Yuden UMK105CH050CV-F
UMK105CH050CV-F picture photo
Mfg. Part Number
UMK105CH050CV-F
Brief Description
CAP CER 5PF 50V CH 0402
Datasheet Download
UMK105CH050CV-F.pdf
Availability of UMK105CH050CV-F
QUANTITY
UMK105CH050CV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK105CH050CV-F
Internal Part NumberEIS-UMK105CH050CV-F
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK105CH050CV-F
Related LinksUMK105C, UMK105CH050CV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK105CH050CV-F Details Description
Related parts for UMK105CH050CV-F
TRANS PREBIAS PNP 250MW TSLP-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 24R 2.75KV BOLT datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
LED XLAMP 80CRI 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 300MW SOT23 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG RED 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219-M3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf