Taiyo Yuden UMK107CH330JZ-T
UMK107CH330JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH330JZ-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH330JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH330JZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK107CH330JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH330JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH330JZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH330JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH330JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH330JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH330JZ-T
CONN RECEPT W/DETENT 2POS .093 datasheet.pdf
CONN HOUSING PLUG 2POS NAT DUAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
INSULATOR TUBULAR MOBILE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX ETHERNET PHYTER 40-LLP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf