Taiyo Yuden UMK107CH680JZ-T
UMK107CH680JZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CH680JZ-T
Brief Description
CAP CER 68PF 50V C0H 0603
Datasheet Download
UMK107CH680JZ-T.pdf
Availability of UMK107CH680JZ-T
QUANTITY
UMK107CH680JZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CH680JZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CH680JZ-T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CH680JZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CH680JZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CH680JZ-T Details Description
Related parts for UMK107CH680JZ-T
FAN AXIAL 150X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOD IGBT RBSOA 1200V 160A Y4-M5 datasheet.pdf
RES SMD 5.23KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf