Taiyo Yuden UMK107CK1R5CZ-T
UMK107CK1R5CZ-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK107CK1R5CZ-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1.5PF 50V C0K 0603
Datasheet Download
UMK107CK1R5CZ-T.pdf
Availability of UMK107CK1R5CZ-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UMK107CK1R5CZ-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK107CK1R5CZ-T
Internal Part NumberEIS-UMK107CK1R5CZ-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0K
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK107CK1R5CZ-T
Related LinksUMK107C, UMK107CK1R5CZ-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK107CK1R5CZ-T Details Description
Related parts for UMK107CK1R5CZ-T
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V DIRECTFET-ST datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SURFACE BELT 18X85" A MED datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
TERMINAL datasheet.pdf
IC DDR2 2GB 333MHZ CL5 84BGA datasheet.pdf
22UF 75V 9.53X23.81 AXI datasheet.pdf