Taiyo Yuden UMK212BJ105KG-T
UMK212BJ105KG-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK212BJ105KG-T
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X5R 0805
Datasheet Download
UMK212BJ105KG-T.pdf
Availability of UMK212BJ105KG-T
QUANTITY
UMK212BJ105KG-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK212BJ105KG-T
Internal Part NumberEIS-UMK212BJ105KG-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK212BJ105KG-T
Related LinksUMK212B, UMK212BJ105KG-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK212BJ105KG-T Details Description
Related parts for UMK212BJ105KG-T
JUMPER-H1507TR/A3049L/H1505TR 8" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CAP POLY 0.68UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRP BULLET MLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf