Taiyo Yuden UMK316AB7475KL-T
UMK316AB7475KL-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK316AB7475KL-T
Brief Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
UMK316AB7475KL-T.pdf
Availability of UMK316AB7475KL-T
QUANTITY
UMK316AB7475KL-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK316AB7475KL-T
Internal Part NumberEIS-UMK316AB7475KL-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK316AB7475KL-T
Related LinksUMK316AB, UMK316AB7475KL-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK316AB7475KL-T Details Description
Related parts for UMK316AB7475KL-T
TOUCHSCREEN 6.5" USB datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 9/16-18UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 1PH RNDM datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 8CH 16HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
STD 5MM PW NPN 3M ROBOTIC datasheet.pdf