Taiyo Yuden UMK316B7474ML-T
UMK316B7474ML-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK316B7474ML-T
Brief Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
UMK316B7474ML-T.pdf
Availability of UMK316B7474ML-T
QUANTITY
UMK316B7474ML-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK316B7474ML-T
Internal Part NumberEIS-UMK316B7474ML-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK316B7474ML-T
Related LinksUMK316B, UMK316B7474ML-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK316B7474ML-T Details Description
Related parts for UMK316B7474ML-T
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 26-30AWG datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16VMFP datasheet.pdf
RES 750 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER WSM TOOL AUTOMATIK datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 1.24A 180 MOHM datasheet.pdf
MONITORING MODULE datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf