Citizen Finedevice CM51932768EZFT
CM51932768EZFT picture photo
Mfg. Part Number
CM51932768EZFT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.7680kHz 10ppm 12.5pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CM51932768EZFT.pdf
Availability of CM51932768EZFT
QUANTITY
CM51932768EZFT Order Process
Ship out your order
Specifications of CM51932768EZFT
Internal Part NumberEIS-CM51932768EZFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCitizen - CM Series 32.768 KHz Crystals
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesCM519
PackagingTape & Reel (TR)
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance12.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)
Height0.039" (1.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CM51932768EZFT
Related LinksCM51932, CM51932768EZFT Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
CM51932768EZFT Details Description
Related parts for CM51932768EZFT
TRANS PNP 100V 3A TO-220 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 13C OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PIN datasheet.pdf