Taiyo Yuden UMK316BJ105ML-T
UMK316BJ105ML-T picture photo
Mfg. Part Number
UMK316BJ105ML-T
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X5R 1206
Datasheet Download
UMK316BJ105ML-T.pdf
Availability of UMK316BJ105ML-T
QUANTITY
UMK316BJ105ML-T Order Process
Ship out your order
Specifications of UMK316BJ105ML-T
Internal Part NumberEIS-UMK316BJ105ML-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingBulk
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UMK316BJ105ML-T
Related LinksUMK316B, UMK316BJ105ML-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UMK316BJ105ML-T Details Description
Related parts for UMK316BJ105ML-T
TRANS NPN 30V 1A SOT23 datasheet.pdf
MOD PWR INLET MED FILTER 10A PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MAXIGRIP FANSINK 40X40X9.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
KIT EVAL STEPUP DC/DC FOR LM4510 datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 1600VDC DRAWING T4 datasheet.pdf