LMB Heeger, Inc. UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
UNC 4-12-10-BLUE/WHITE picture photo
Mfg. Part Number
UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
Manufacturer
Product Category
Boxes
Brief Description
CABINET ALUM BLU/WHI 10"L X 12"W
Datasheet Download
UNC 4-12-10-BLUE/WHITE.pdf
Availability of UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
QUANTITY
UNC 4-12-10-BLUE/WHITE Order Process
Ship out your order
Specifications of UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
Internal Part NumberEIS-UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyBoxes
SeriesUni-Cab
Container TypeCabinet
Size / Dimension10.000" L x 12.000" W (254.00mm x 304.80mm)
Height4.000" (101.60mm)
Area (L x W)120" (774cm)
DesignSlanted Top
MaterialMetal, Aluminum
ColorBlue, White
Thickness0.090" (2.29mm)
FeaturesSeparate Panel or Cover Thickness
Ratings-
Material Flammability Rating-
Shipping InfoShipped from Digi-Key
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
Related LinksUNC 4-12-10, UNC 4-12-10-BLUE/WHITE Datasheet, LMB Heeger, Inc. Distributor
UNC 4-12-10-BLUE/WHITE Details Description
Related parts for UNC 4-12-10-BLUE/WHITE
RES SMD 732 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 UNF 4-20MA datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
IC LOAD SWITCH HI SIDE 2A 4-TMLF datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 5A LFLAT datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 68 UH 25% datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1600UF 20% 75V FLATPACK datasheet.pdf