Panasonic Electronic Components UNR211100L
UNR211100L picture photo
Mfg. Part Number
UNR211100L
Manufacturer
Product Category
Transistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Brief Description
TRANS PREBIAS PNP 200MW MINI3
Datasheet Download
UNR211100L.pdf
Availability of UNR211100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UNR211100L Order Process
Ship out your order
Specifications of UNR211100L
Internal Part NumberEIS-UNR211100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTransistors (BJT) - Single, Pre-Biased
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypePNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition80MHz
Power - Max200mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageMini3-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UNR211100L
Related LinksUNR21, UNR211100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
UNR211100L Details Description
Related parts for UNR211100L
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
IC DUAL DIFF LINE DRIVER 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC40B/AE40M/ASC40B datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC TXRX OCTAL BIDIRECT 20LCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 60V 600MA DO35 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
MOSFET N-CH datasheet.pdf
1000UF 12V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf