Panasonic Electronic Components UNR221100L
UNR221100L picture photo
Mfg. Part Number
UNR221100L
Brief Description
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3
Datasheet Download
UNR221100L.pdf
Availability of UNR221100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UNR221100L Order Process
Ship out your order
Specifications of UNR221100L
Internal Part NumberEIS-UNR221100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max)100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)50V
Resistor - Base (R1) (Ohms)10k
Resistor - Emitter Base (R2) (Ohms)10k
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic250mV @ 300µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max)500nA
Frequency - Transition150MHz
Power - Max200mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageMini3-G1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UNR221100L
Related LinksUNR22, UNR221100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
UNR221100L Details Description
Related parts for UNR221100L
RELAY PWR CNTRLR 40A 120VAC 150K datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC WHITE 3" datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP24S/AE24G/HDP24S datasheet.pdf
IC PWR DRVR 8BIT ADDRESS 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
GASKET NEMA 4X FOR 1SC SERIES datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf