Taiyo Yuden UP050B391K-B-B
UP050B391K-B-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050B391K-B-B
Brief Description
CAP CER 390PF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B391K-B-B.pdf
Availability of UP050B391K-B-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050B391K-B-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B391K-B-B
Internal Part NumberEIS-UP050B391K-B-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B391K-B-B
Related LinksUP050B3, UP050B391K-B-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B391K-B-B Details Description
Related parts for UP050B391K-B-B
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30PS.100 DL STR GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 630V X7T 2220 datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf