Taiyo Yuden UP050B471K-KFC
UP050B471K-KFC picture photo
Mfg. Part Number
UP050B471K-KFC
Brief Description
CAP CER 470PF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B471K-KFC.pdf
Availability of UP050B471K-KFC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050B471K-KFC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B471K-KFC
Internal Part NumberEIS-UP050B471K-KFC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B471K-KFC
Related LinksUP050B4, UP050B471K-KFC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B471K-KFC Details Description
Related parts for UP050B471K-KFC
WASHER FLAT #4 FIBRE datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1.2 UNF 5V 36" datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CABLE STR 9POS MALE-MALE 6' datasheet.pdf
BL-I/O 3.5/30F GR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO216AA datasheet.pdf
BIN BOX OPEN PLASTEK 18X12X4 datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf