Taiyo Yuden UP050B562K-B-BZ
UP050B562K-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050B562K-B-BZ
Brief Description
CAP CER 5600PF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B562K-B-BZ.pdf
Availability of UP050B562K-B-BZ
QUANTITY
UP050B562K-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B562K-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050B562K-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B562K-B-BZ
Related LinksUP050B5, UP050B562K-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B562K-B-BZ Details Description
Related parts for UP050B562K-B-BZ
FILTER LINE 12MH 1.5A VERTICAL datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 22B 6.10" datasheet.pdf
EVALUATION BOARD 1 ISL6292 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 1W 1.21K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC DO204AC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf