Taiyo Yuden UP050B683K-B-BZ
UP050B683K-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050B683K-B-BZ
Brief Description
CAP CER 0.068UF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B683K-B-BZ.pdf
Availability of UP050B683K-B-BZ
QUANTITY
UP050B683K-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B683K-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050B683K-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B683K-B-BZ
Related LinksUP050B6, UP050B683K-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B683K-B-BZ Details Description
Related parts for UP050B683K-B-BZ
FUSE BOARD MNT 5A 125VAC 250VDC datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf