Taiyo Yuden UP050B823K-B-BZ
UP050B823K-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050B823K-B-BZ
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050B823K-B-BZ.pdf
Availability of UP050B823K-B-BZ
QUANTITY
UP050B823K-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050B823K-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050B823K-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientB
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050B823K-B-BZ
Related LinksUP050B8, UP050B823K-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050B823K-B-BZ Details Description
Related parts for UP050B823K-B-BZ
IC MUX DUAL 2:1 DFF LVPECL 32MLF datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SERVO DRV+G654R CONNECTING CABLE datasheet.pdf
CONN IDC 13POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 27.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W DO204AL datasheet.pdf