Taiyo Yuden UP050CH101J-B-BZ
UP050CH101J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH101J-B-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH101J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH101J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH101J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH101J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH101J-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH101J-B-BZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH101J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH101J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH101J-B-BZ
TOOL CRIMP HEATSHRINK TERM/DISC datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CABLE ASSY DISPLAYPORT W/LATCH datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20-2B 4.5V datasheet.pdf
CONN CORD SET STRAIGHT 22AWG 2M datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf