Taiyo Yuden UP050CH101J-KFCZ
UP050CH101J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH101J-KFCZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH101J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH101J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH101J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH101J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH101J-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH101J-KFCZ
Related LinksUP050CH1, UP050CH101J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH101J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH101J-KFCZ
IC REG BUCK 5V 0.5A 8-DIP datasheet.pdf
SIDACTOR BIDIR 65V 400A TO-92 datasheet.pdf
JACK SCREW datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS STR .100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.8A 86 MOHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 1.7MH 2.5A HORZ datasheet.pdf