Taiyo Yuden UP050CH110J-KFC
UP050CH110J-KFC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH110J-KFC
Brief Description
CAP CER 11PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH110J-KFC.pdf
Availability of UP050CH110J-KFC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH110J-KFC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH110J-KFC
Internal Part NumberEIS-UP050CH110J-KFC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance11pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH110J-KFC
Related LinksUP050CH, UP050CH110J-KFC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH110J-KFC Details Description
Related parts for UP050CH110J-KFC
MOSFET P-CH 100V 13A DPAK datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
SURFACE DISC TN 7"XNH A VFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 600MA 1.04 OHM datasheet.pdf
Connector Socket 84 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf