Taiyo Yuden UP050CH180J-A-B
UP050CH180J-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH180J-A-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 18PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH180J-A-B.pdf
Availability of UP050CH180J-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH180J-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH180J-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050CH180J-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH180J-A-B
Related LinksUP050CH, UP050CH180J-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH180J-A-B Details Description
Related parts for UP050CH180J-A-B
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
MF JR BMI CPI HDR .094PCB 6CKT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
GROMMET 0.625" RUBBER BLACK datasheet.pdf
POT 500K OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FIR TREE/CABLE TIE 50LB 6.3" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
M801 37C 37#23 SKT PLUG THRD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS PIN datasheet.pdf