Taiyo Yuden UP050CH1R8M-NAC
UP050CH1R8M-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH1R8M-NAC
Brief Description
CAP CER 1.8PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH1R8M-NAC.pdf
Availability of UP050CH1R8M-NAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH1R8M-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH1R8M-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050CH1R8M-NAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance1.8pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH1R8M-NAC
Related LinksUP050CH, UP050CH1R8M-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH1R8M-NAC Details Description
Related parts for UP050CH1R8M-NAC
CAP MICA 6PF 0.25PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.35A 80 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 23.5VC SMCJ datasheet.pdf
IMCV-FIBERLINX-II, TX/SSFX-SM131 datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 1.115A 180 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
PRO DAUGHTERBOARD DA14581 QFN40 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf