Taiyo Yuden UP050CH220J-NACZ
UP050CH220J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH220J-NACZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH220J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH220J-NACZ
QUANTITY
UP050CH220J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH220J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH220J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH220J-NACZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH220J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH220J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH220J-NACZ
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PINS datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 16SMD datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
BRAID TIN COPPER FLAT NOCLR 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 720MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS CABLE SKT datasheet.pdf