Taiyo Yuden UP050CH240J-NACZ
UP050CH240J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH240J-NACZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 24PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH240J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH240J-NACZ
QUANTITY
UP050CH240J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH240J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH240J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance24pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH240J-NACZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH240J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH240J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH240J-NACZ
IC NOISE REDUCT SYS DYNAM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PANEL MNT TH PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
TSOP-54 II STENCIL datasheet.pdf
CAP POLY 1200UF 0.2 4V SMD datasheet.pdf