Taiyo Yuden UP050CH270J-NACZ
UP050CH270J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH270J-NACZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH270J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH270J-NACZ
QUANTITY
UP050CH270J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH270J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH270J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH270J-NACZ
Related LinksUP050CH2, UP050CH270J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH270J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH270J-NACZ
THERMISTOR NTC 33K OHM 10% 0402 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B FEM 5V datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW SSMINI2 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 32A TO251A datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LACING TAPE BRD FIBERGLASS 50LB datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 383MA 817 MOHM datasheet.pdf
3.5MM EURO HEADER VERT GRN ME 4C datasheet.pdf