Taiyo Yuden UP050CH331J-B-BZ
UP050CH331J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH331J-B-BZ
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH331J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH331J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH331J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH331J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH331J-B-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH331J-B-BZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH331J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH331J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH331J-B-BZ
RES ARRAY 5 RES 15K OHM 6SSIP datasheet.pdf
DIODE VARACTOR LV 45PF SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CA 50 12F OFNP MPO datasheet.pdf
SENSOR UNAMP 200 SCCM datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf