Taiyo Yuden UP050CH331J-NACZ
UP050CH331J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH331J-NACZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH331J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH331J-NACZ
QUANTITY
UP050CH331J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH331J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH331J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH331J-NACZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH331J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH331J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH331J-NACZ
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-DFN datasheet.pdf
MANDREL ASSY 26AWG BROWN datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 1POS 18AWG SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO-220-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 35V X5R 0402 datasheet.pdf
1" CIRLCLE - 5/PK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35 datasheet.pdf