Taiyo Yuden UP050CH331J-NACZ
UP050CH331J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH331J-NACZ
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH331J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH331J-NACZ
QUANTITY
UP050CH331J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH331J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH331J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH331J-NACZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH331J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH331J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH331J-NACZ
LED 5MM RA LOWCUR GREEN PC MNT datasheet.pdf
BIT TORXPLUS IP4 0.98" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-323 datasheet.pdf
FRAME GROMMET SPLIT PLASTIC BLK datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC AXIAL datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 10NS 48TSOP datasheet.pdf
FUSE 17.5KV 80A 2.5"DIN BROWN SE datasheet.pdf