Taiyo Yuden UP050CH430J-B-BZ
UP050CH430J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH430J-B-BZ
Brief Description
CAP CER 43PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH430J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH430J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH430J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH430J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH430J-B-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH430J-B-BZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH430J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH430J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH430J-B-BZ
IC MCU 8BIT 62KB FLASH 52MQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 4.5A TO263 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM20H/MC20M/MDM20H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
IC FIFO 2048X18 SYNC 25NS 68PLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 100A TO263-3 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 180MA 2.44 OHM TH datasheet.pdf