Taiyo Yuden UP050CH430J-KFCZ
UP050CH430J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH430J-KFCZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 43PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH430J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH430J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH430J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH430J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH430J-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH430J-KFCZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH430J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH430J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH430J-KFCZ
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 700V 400A CHAS datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A MX23A TIN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V 10% X5R 0402 datasheet.pdf