Taiyo Yuden UP050CH431J-A-BZ
UP050CH431J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH431J-A-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH431J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH431J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH431J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH431J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH431J-A-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH431J-A-BZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH431J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH431J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH431J-A-BZ
RES ARRAY 4 RES 4.7 OHM 0804 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 750PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 267MHZ 165FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 75 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE RECT 4A 400V 50NS DO-201AD datasheet.pdf